Závlaha

Logo veľké e-záhrada

Ponúkame Vám konzultáciu a poradenstvo priamo na vašej záhrade, vypracujeme Vám návrh zavlažovacieho systému ktorý aj zrealizujeme.
Pre tých ktorý majú viac času a chcú si realizovať závlahu sami radi Vám pomôžeme a poradíme. Značka GARDENA ponúka širokú škálu postrekovačov a možností pre každý typ záhrady. Jednotlivé komponenty tejto značky sú prispôsobené tak, aby montáž bola čo najjednoduchšia. Kvalitné materiáli a roky vývoja zabezpečujú 100% spoľahlivosť a kvalitu. Pri správnom návrhu a troche zručnosti to s touto značkou zvládnete. Poďme do toho spoločne.
Napíšte nám. Zameriame, naplánujeme a vypracujeme projekt na Váš zavlažovací systém. K projektu dostanete zoznam komponentov na celú závlahu. Spoločne zvládneme každú záhradu.
Vaše otázky a návrhy smerujte k nám kedykoľvek. Tešíme sa na spoluprácu.
info@e-zahrada.sk
Mgr. Martin Murga 0905 105 793 , 0905 503 222

Žena zavlažuje trávnik a kvety

Zamýšľate sa koľko času trávite pri polievaní a nie ste spokojný ako vyzerá váš trávnik? Ručným polievaním nikdy nepolejete trávnik rovnomerne. Trávniku nestačí, ak sú mokré len steblá nad zemou, ale voda sa musí dostať ku koreňovému systému do hĺbky 5 cm. Poliať takto záhradu v horúčavách „dá zabrať“. Ak trávnik polievate po práci, kedy je pôda najviac nahriata, väčšia časť vody sa hneď odparí do ovzdušia. Väčšia časť vašej snahy a peňazí nemá želaný efekt. Ideálny čas zavlažovania je skoro ráno, kedy sa voda dostane ku koreňom alebo neskoro večer, kedy sa pôda trochu ochladí po denných horúčavách. Začínate rozmýšľať nad zavlažovacím systémom? Skutočná úspora vody a energie pri automatickom zavlažovacom systéme je až 40%.

Pri dnešnom uponáhľanom životnom tempe, svoj voľný čas po práci venujte rodine, oddychu, záľubám alebo relaxujte v záhrade namiesto nekonečného polievania. Čo sa stane s vašim trávnikom, ak odchádzate na dovolenku? Kto poleje váš trávnik?

Optimálny prísun vody počas celej vegetácie trávniku zabezpečí automatický zavlažovací systém. Počiatočné náklady za zavlažovací systém sa rýchle vrátia a to vďaka optimálnej distribúcii vody v závislosti od počasia. Prináša úsporu nie len vášho času, ale šetrí aj vaše financie.

Trávnik automaticky polieva zavlažovací systém
Automaticky systém zavlažovania

Najväčším komfortom je celoročná automatická prevádzka. Pomocou riadiacej jednotky si nastavíte čas spustenia závlahy aj dĺžku polievania individuálne pre každú záhradu. Naprogramovanie ovládacej jednotky ako aj obsluha je jednoduchá a zvládne ju každý, kto je trochu zručný. V prípade potreby sa závlaha dá spustiť aj manuálne. Dnešné moderné technológie zabezpečujú ovládanie závlahy aj cez smartfón. Vďaka jednoduchej aplikácii viete ovládať a skontrolovať svoju závlahu kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate. Riadiaca jednotka je pripojená na vašu Wifi sieť a tak máte svoju závlahu pod kontrolou.

Vaša záhrada sa tak zmení na miesto, kde budete po práci odpočívať a relaxovať. Váš trávnik, stromy, rastliny aj kvety potrebujú pravidelné zavlažovanie. GARDENA vám ponuka skvelé riešenie pre vašu záhradu. Môžete si vybrať zo širokej ponuky od kvapkovej závlahy Micro-Drip (kvapková závlaha), čerpacej techniky a veľkého sortimentu zavlažovacích systémov.

Každá záhrada potrebuje individuálny prístup. Poliať celú záhradu naraz je nemožné. Záhrada sa rozdelí na jednotlivé sekcie. Každá sekcia zavlažuje vašu záhradu samostatne, tak aby bola záhrada zavlažená rovnomerne. Dĺžka polievania sa naprogramuje na určitý čas polievania podľa potreby, polohy a charakteru záhrady. Je dôležité správne vybrať jednotlivé typy postrekovačov. Sú plochy, ktoré sú vystavené celodennému slnku. Iné časti záhrady sú v tieni. Zavlažovací systém si nastavíte tak, aby sme trávnik veľmi nepreliali a iné plochy aby neboli suché. Postrekovače sú rozmiestnené po záhrade tak dokonalo, aby poliali každý kúsok trávnika, či kvetinový záhon, ktorý potrebujeme zavlažiť. Postrekovače nainštalujeme do správnej výšky, aby sme ich pri kosení alebo pri hre na trávniku nepoškodili.

Zoznam komponentov na zavlažovanie