Výrobcovia

husqvarna-logo

Značka Husqvarna je známa dlhou a bohatou históriou.Predchodcom Husqvarny bola továreň na výrobu pušiek v Jönköpingu, založená v roku 1620. Logo Husqvarny bolo inšpirované práve klasickú muškou (hlaveň pušky z čelného pohľadu), ktorá sa v modernejšej podobe používa dodnes. Prvá fabrika Husqvarna bola postavená v roku 1689, blízkosti vodopádov na rieke Huskvarna (ako sa kedysi dávno vyslovovalo), ktoré bolo vzdialené 7 km od hlavného sídla spoločnosti v Jönköpingu  Cez niekoľko storočí pôsobenia Husqvarna vyprodukovali veľa rôznych typov produktov ako síce stroje,bicycle,motorky či kuchynské náradie. V roku 1918 Husqvarna kupuje švédsku firmu Norrahammars Bruk a rozširuje sortiment o vykurovacie kotle a kosačky na trávu. V roku 1919 začína vyrábať vlastné motory.Prvú motorovú kosačku pre komerčné využitie vyrobila Husqvarna už v roku 1947. V roku 1959 uviedla na trh prvý model motorovej kosačky pre majiteľov domov a záhrad. Pre Husqvarnu to bol výnimočný rok aj preto, že prišla na trh prvá motorová píla..V nasledujúcich rokoch vďaka  konzistentnému rastu predajov sa Husqvarna prepracovali na globálneho lídra vo svojom obore.

gardena-logo

Firma GARDENA v Ulme bola založená v roku 1961 obchodníkmi Wernerom Kressom a Eberhardom Kastnerom, ktorí najskôr začali s predajom francúzskeho záhradného náradia. Konečný zlom nastal uvedením Original GARDENA systému na trh v roku 1968. GARDENA sa vyvíja v celosvetovo známeho výrobcu inteligentných výrobkov a systémov v oblasti zavlažovania a starostlivosti o záhradu vďaka svojej vysokej inovačnej sile a kvalite značky, ale tiež vďaka vysokému úžitku pre zákazníka. Od roku 2007 je spoločnosť členom švédskej Husqvarna Group.

scottslogo_2009

Scotts Miracle-Gro Company bola založená v roku 1868 zakladateľom – O.M. Scott ako americká spoločnosť zameraná na semená v poľnohospodárskom priemysle. V roku 1900 spoločnosť rozšírila výrobu o trávne semená pre majiteľov domov. Spoločnosť rástla z popredných obchodných starostlivosti o trávnik k medzinárodným  predajcom špičkových značiek. V roku 1995 zlúčením s Miracle-Gro rozšírila sortiment o produkty potrebné k starostlivosti o trávnik.

McCulloch+logo

Značka McCulloch má viac ako 60-ročnú históriu. V roku 1943 založil obchodník Robert McCulloch v štáte Wisconsin na Stredozápade USA spoločnosť nazvanú McCulloch Aviation, ktorej názov v roku 1946 zmenil na McCulloch Motors Corporation.V roku 1949 McCulloch uviedol na trh ľahkú jednomužnú motorovú pílu s modelovým označením 3-25, ktorá spôsobila zásadný prevrat v drevospracujúcom priemysle v Severnej Amerike.V priebehu 50. rokov spoločnosť McCulloch Motors naďalej rástla a expandovala na nové trhy McCulloch teraz ponúka ucelenú radu výrobkov záhradnej techniky: výkonné reťazové píly, odolné vyžínače, kosačky na trávu, záhradné traktory a nožnice na živý plot. S ich pomocou ušetríte čas a námahu a starostlivosť o záhradu sa stane vaším koníčkom.