Posted on

Závlahové systémy Hunter

Logo veľké Hunter

V dnešnom modernom svete väčšina ľudí túži mať pri svojom dome pekný, hustý zelený trávnik a to bez vynaloženia veľkej námahy. K tomuto z veľkej časti dopomáha zavlažovací systém. Pomocou zavlažovacích systémov bude mať trávnik stále rovnomernú závlahu. Pri kvetoch a záhradke tomu napomáha kvapková závlaha. Zavlažovací systém sa postará o zavlaženie vášho trávnika, kvetov alebo tují aj bez vašej prítomnosti. Závlaha je automatická, čo znamená viac ušetreného času a tiež ušetrené peniaze.

Prečo investovať do automatického závlahového systému HUNTER?

Profesionálne zmontovaný a spustený závlahový systém hlavne ušetrí váš čas. Už žiadne hodinové ručné polievanie. Veľkou výhodou je automatika závlahy, ktorá sama reguluje koľko a kedy bude trávnik polievaný. Zabráni nedostatočnému poliatiu ale aj preliatiu trávnika a rastlín. Práve proti preliatiu má závlaha Hunter zabudované dažďové senzory. Závlahový systém nie je problém nainštalovať aj v neobvyklých podmienkach. Problém nerobí ani šikmý terén, rozličná pôda ani rôzne rastliny na vašej záhrade. Vďaka závlahovému systému sú rastliny krajšie, zdravšie a imúnnejšie. S Hunter závlahou vaša záhrada nadobúda na hodnote.

Logo veľké Hunter

Logo veľké Hunter

GLOBÁLNY LÍDER V ODVETVÍ ZAVLAŽOVANIA

HUNTER industries patrí medzi najväčších výrobcov závlahových komponentov pre komerčné, rezidenčné, mirko zavlažovanie a tiež pre zavlažovanie športových či golfových trávnikov. So značkou Hunter ušetríte vodu aj vaše peniaze. Táto značka ponúka výrobky pre zmontovanie celého zavlažovacieho systému. Správnym kombinovaním výrobkov Hunter nadobudnete zaručenú kvalitu a tiež  dospejete k šetreniu vody.

Zakladateľom tejto značky je Eduard Hunter a na trhu pôsobí už viac ako 30 rokov. Značka je sprevádzaná neustálym vývojom, pravidelným pribúdaním noviniek a vylepšovaním starších modelov výrobkov pre efektívnejšie zavlažovanie.

Je to značka s ekologickým zmýšľaním, ktorá vytvorila viacero čidiel a ovládacích jednotiek, ktoré majú pomôcť merať klimatické podmienky ako teplotu vzduchu, slnečné žiarenie a prítomnosť dažďa. Ak čidlo zachytí výskyt dažďa dôjde k zablokovaniu závlahy. Tento systém čidiel sa dnes bežne ponúka. Hunter systém s vodou hospodári!

Výrobky Hunter sú z kvalitných komponentov z ABS plastu, z plastov vystužených sklenými vláknami, z PVC, bronzu a nerezu.

Logo veľké Hunter

Logo veľké Hunter

S Hunter výrobkami sa stretnete od rezidenčnej krajiny až po štadióny, cez národné, zábavné a mestské parky, v obchodných komplexoch po celom svete. Od roku 1981 má Hunter vedúce postavenie na trhu vo sfére výroby a uvádzania na trh vodných a ľahko použiteľných zavlažovacích systémov. Produktová linka na zavlažovanie pozostáva z rotorov s vyskakovacími otáčkami, z vysokoúčinných rotačných trysiek, sprejových postrekovačov, ventilov, regulátorov, centrálnych regulátorov a snímačov počasia.

Produkty značky Hunter sú vyrábané pre profesionálne zavlažovanie a vytváranie jednoduchých riešení pre zavlažovanie, s využitím čo najmenej vody a energie.

„INOVATÍVNE RIEŠENIA
PRE PROFESIONÁLOV
NA CELOM SVETE“     

Logo veľké Hunter

Logo veľké Hunter

Posted on

HUSQVARNA

Tradičná švédska značka Husqvarna začala svoju dráhu už v roku 1689. Od výroby zbraní, vďaka ktorým získala svoje slávne logo, cez šijacie a písacie stroje, motocykle, až po robotické kosačky a akumulátorové reťazové píly, sa spoločnosť Husqvarna Group stala najväčším svetovým výrobcom lesnej a záhradnej techniky na svete. Do Husqvarna Group patria okrem značky Husqvarna tiež značky McCulloch, Jonsered, Partner, Flymo a Gardena, ktorá je európskym lídrom v oblasti zavlažovacej techniky.

Symbol, ktorý je logom Husqvarny, sa vzťahuje k jej zbrojárskej histórií a zobrazuje hlaveň pušky z čelného pohľadu.

 

Prvá továreň Husqvarny fungovala ako zbrojársky závod, založil ju švédsky poľný maršal a inžinier  (10. októbra 1625 – 16. januára 1703).

Ten presvedčil švédskeho kráľa Karola XI. o dôležitosti založenie zbrojovky na výrobu vlastných pušiek. V roku 1820 mala Husqvarna približne 300 zamestnancov a pre ich deti nechali majitelia postaviť prvý z podnikových škôl na svete. V roku 1825 tvorilo firma už okolo 1000 zamestnancov. V roku 1867 došlo k privatizácii a vznikla spoločnosť Husqvarna Vapenfabriks Aktiebolag. Tá rozšírila rad vyrábaných produktov o lovecké zbrane a kuchynská pec. V roku 1872 začala firma vyrábať šijacie stroje a kuchynské zariadenia. Výrobu motocyklov spúšťa Husqvarna v roku 1903. V roku 1918 kupuje švédsku firmu Norrahammars Bruk a rozširuje výrobu o vykurovacie kotly a kosačky na trávu. V rokoch 1934-1949 sa začína spoločnosť vyrábať prvé elektrické sporáky, umývačky riadu a práčky. V roku 1959 spúšťa Husqvarna výrobu motorových píl a elektrických kosačiek na trávu. V roku 1968 predáva Husqvarna svoje produkty už v 20 krajinách. V 80. rokoch začína Husqvarna vyrábať vyžínače, fúkače lístia, ridery a záhradné traktory. V roku 1995 uvádza na trh prvý samohybnú kosačku na trávu na solárny pohon s názvom automower husqvarna. Dnes je Husqvarna Group najväčším svetovým výrobcom vonkajších produktov. Produkty Husqvarna Group sú predávané vo viac ako 100 krajinách.

Motorové píly

Husqvarna začala vyrábať motorové píly v roku 1959. O tri roky neskôr bol na trh uvedený model 70, ľahká motorová píla v dnešnom slova zmysle, ktorá ako prvá umožňovala vykonávať všetky typy lesnícke práce. V roku 1969 prišla Husqvarna s modelom 180, prvé motorovou pílou s integrovaným systémom tlmenia vibrácií. Od tej doby sú týmto systémom vybavené všetky motorové píly. V roku 1973 uviedla Husqvarna na trh model 140 s prvou automatickou reťazovou brzdou, ktorá znižuje riziko zranenia v prípade nekontrolovaného spätného vrhu. V roku 2011 Husqvarna predstavila svoju prvú pílu na akumulátorový pohon.

Automower Husqvarna

V roku 1995 uvádza Husqvarna ako prvá firma na trh robotickou akumulátorovú kosačku s názvom Automower. Stroj vynašiel Belgičan André Colens. Kosačka funguje na princípe mulčovanie a náhodného pohybu, kedy seká na priestore vymedzenom vodiacimi drôty, zašitím do trávy strojom na to určeným. Týmto spôsobom nezanecháva za sebou vyjazdené stopy, ktoré by boli u traktora s kosačkou viditeľné, a vytvára tak rovnomerne posekaný trávnik. Ak je v nízkom stave batérie, sama sa dopraví do stanice a nabije. Trávu dokáže kosiť aj do miernych svahov, a to až 45%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosačky na trávu Husqvarna

Dokonale pokosený trávnik si vyžaduje kosačku, ktorá zvládne meniacu sa náročnosť a strmé svahy. Z tohto dôvodu ponúkame široký sortiment kosačiek na trávu s rôznymi spôsobmi kosenia, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Ponúkame aj kosačky s náhonom na všetky kolesá.

Menšia námaha znamená aj vyšší výkon. Husqvarna kosačky poskytujú skvelý výkon a vynikajúcu ergonómiu. Kosačky s vlastným pohonom výrazne znižujú námahu pri práci, pretože už nemusíte tlačiť kosačku pred sebou. Väčšina modelov je vybavená výškovo nastaviteľnou rukoväťou a držadlami s tlmením vibrácií. Kompaktná konštrukcia zaisťuje vynikajúcu ovládateľnosť okolo stromov a kríkov a sklopné rukoväte umožňujú ľahké skladovanie a prepravu. Robustná konštrukcia s prepracovanými detailmi zvyšuje odolnosť a uľahčuje údržbu.

Záhradné traktory Husqvarna

Riadenie máte pevne v rukách. Pretože rýchlosť a smer jazdy ovládate pedálmi, môžete mať obe ruky na volante a máte tak ovládanie traktora dokonale pod kontrolou. Tým je jazda pre vás pohodlnejšia a bezpečnejšia. A nezáleží na tom,      o aký typ trávnika sa staráte. Podľa potreby si vyberiete z troch rôznych systémov kosenia (zber,mulčovanie (BioClip) alebo vyhadzovanie).

Vďaka vynikajúcej manévrovacie schopnosti sa ľahko vyhnete stromom, kríkom či iným prekážkam, takže v ich okolí zostane len minimálna nedokosená plocha. Váš trávnik tak bude vždy dokonale pokosený.

Udržiavať záhradný traktor Husqvarna v dobrom stave je ľahké. Žacie nože možno rýchlo a bezpečne odmontovať a vymeniť bez použitia náradia. Vďaka ostrým nožom bude tiež váš trávnik zdravší. Vystužené práškovo lakované žacie ústrojenstvo poskytuje traktoru zvýšenú životnosť a odolnosť proti korózii. Stručne povedané, bude vám slúžiť dlho.

Počasie vás nezaskočí. S traktorom Husqvarna budete pripravení v predstihu na každú sezónu. Vďaka širokému výberu príslušenstva sú naše traktory univerzálne a užitočné po celý rok. Môžu byť vybavené prívesným vozíkom, snehovou radlicou, zametacou kefou a iným príslušenstvom.