Automower

Smiley face

EXTRA TICHÝ

Aplikácia Automower® Connect, vám vždy poskytne dokonalú kontrolu nad vašou kosačkou nech ste kdekoľvek.

NÁJDE CESTU DOMOV

Atomatický detekcia zuženeho priechodu zaručuje kosačke prejsť cez zúžene plochy záhrady, vďaka čomu vždy trafí do nabijadej stanice .

ZVLÁDNE I SVAHY

Husqvarna Automower® zdolá i svahy so sklonom až 45 % (24). Ako príslušenstvo je tiež k dispozícií súprava na kosenie svahovytých terénov, ktorá stabilitu na svah ešte zvyšuje.

NEVADÍ MU DÁŽĎ

Dosledná konštrukcia krytu chŕani všetky doležité časti kosačky pred vodou, prachom a odrezkom trávy.

VŽDY POD KONTROLOU

Aplikácia Automower® Connect, vám vždy poskytne dokonalú kontrolu nad vašou kosačkou nech ste kdekoľvek.

POKROČILÁ NAVIGÁCIA

Viacero navygáčnych nástrojov vrátane GPS, zaručuje zmapovanie záhrady, vďaka čomu je trávnik pokosený rovnomerne aj v členitých záhradách

Smiley face

V roku 1995 spoločnosť Husqvarna odštartovala eru robotického kosenia travnikov. Bol to rok kedy predstavila svoju prvú roboticku kosačku Automower®. V priebehu posledných 20 rokov sa spoločnosť zaoberala inováciou a vývojom týchto robotický kosačiek. Výsledkom bohatých skúseností, využitia inovatívnych výrobných technológií sú špičkové technické riešenia, vďaka ktorým si robotická kosačka dokáže sama poradiť s prekážkami a problémami. Dnes vďaka dlhoročnému úsiliu a inováciám, môže spoločnosť Husqvarna s hrdosťou povedať, že sa stala poprednou spoločnosťou v oblasti robotického kosenia trávy.

Udržanie zdravého a pekného trávnika znamená mnoho práce. Kosačka Automower vám zmení pohľad na kosenie ako také. Táto kosačka sa dokáže postarať o váš trávnik uplne sama bez vašej pomoci a to aj počas dažďa. Pohybuje sa po trávniku náhodne a pravidelne. Je vybavená nožmi zo silnej uhlikovej ocele ktoré sú ostré ako britva. Seka trávu na jemné kúsky všetkimi smermi. Skracovanie trávnika po milimetroch ale často, a mulčovanie trávi znamená že tránik je hustejši a zelenší.

Robotické kosačky Husqvarna Automower® sú vybavené mnohými inteligentnými funkciami, ktoré riadia ich činnosť v rôznych situáciách. Pre kosačku nie je problem prejsť uzkym priestorom aby sa dostala na vamy požadované miesto. Členité a svahovité záhrady zvláda nie su problém. Pri nízkom stave batérie sa vracia najkratšou cestou do nabíjacej stanice. Automower pracuje 24 hodi denne pričom dokaže pokosiť až 6000m2.

Smiley face
Smiley face

Sadnite si a relaxujte. Môžete sa spoľahnúť, že kosačka Husqvarna Automower® vykoná prácu, aj keď ste preč. Časovač počasia prispôsobuje kosenie rýchlosti rastu trávy i počasiu a funkcia kosenia zistí, či je v danom priestore vyššia tráva. Pomocou nastavenia výšky si môžete vybrať výšku pokosenia trávy na celom trávniku – ručne alebo elektricky. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Automower® Connect môžete komunikovať so svojou robotickou kosačkou na trávu odkiaľkoľvek. Ak sa vyskytne problém, kosačka vám to oznámi.

Spôsob práce

Robotická kosačka automaticky kosí trávnik. Nepretržite strieda obdobia kosenia a nabíjania. Vďaka funkcii ČASOVAČ sami nastavujete ktoré dni a v aký čas kosačka bude kosiť.

Funkcia časovača je tiež ideálnym nástrojom na reguláciu pracovných hodín, kedy robotická kosačka nemôže kosiť, ak sa napríklad na dvore hrajú deti. Nevadí jej dážď ani noc, môže pracovať aj viac krát do dňa čím sa dokonale prispôsobuje vašim požiadavkám.

Vzor pohybu robotickej kosačky je nepravidelný a robotická kosačka si ho volí sama v závislosti od vzhľadu trávnika. Kosačka sa nepohybuje vždy priamym smerom a vzor kosenia sa nikdy neopakuje. Vďaka tomuto kosiacemu systému pri kosení na trávniku nezostávajú žiadne čiary po robotickej kosačke. Pri narazení na prekážku otočí sa kosí iným smerom. Ak sa však dostane na prekážku umiestnenú na tráve a nožmi sa zareže, okamžite sa žací kotúč zástavy a kosačka sa snaží prekážku obísť. Takto kosačka sama predchádza otupeniu nožov alebo náhodnému poškodeniu.

Smiley face
Smiley face

Zberný kôs budete hľadať márne. Tým že pracuje každý deň, seka trávu na jemné kúsky vo veľkosti pár milimentrov všetkimi smermi. Skracovanie trávnika po milimetroch ale často,  znamená že tránik je hustejši a zelenší už po prvom mesiaci.  Nepotrebujete zbierať trávu pretože sa okamžite rozkladá na bioorganizmus potrebný pre rast trávy.

Kosačka je poháňaná akumulátorom, jedným alebo dvoma záleží od modelu. Ak sa batérie počas kosenia dostanú na nízku hodnotu nabitia, kosačka prestane pracovať a hľadá nabíjaciu stanicu.  Spôsob vyhľadávania je plne automatický, snaží sa čo najkratšou cestou dostať najrýchlejšie.

Robotická kosačka sa dá nastaviť tak, aby hľadala nabíjaciu stanicu jedným alebo viacerými z troch rozličných spôsobov. Robotická kosačka automaticky kombinuje tieto tri spôsoby vyhľadávania, aby vyhľadala nabíjaciu stanicu čo najrýchlejšie, ale zároveň aby čo najviac predišla vytváraniu pásov v tráve.

Systém rezania

Kosiaci systém v robotickej kosačke Husqvarna je založený na efektívnom a úspornom princípe. V porovnaní s mnohými štandardnými kosačkami robotická kosačka trávu kosí (odreže), nie trhá. Výška kosenia je nastaviteľná, dá meniť od hodnoty MIN (2 cm) po hodnotu MAX (6 cm).

Počas kosenia motor dosahuje hodnoty až 3600 ot/s.. Žacie ústrojenstvo kosačky pozostáva z troch nožov zo silnej uhlíkovej ocele ktoré sú ostré ako britva.  Tieto nože sú pripevnené  k disku robustného žacieho ústrojenstva a pohybujú sa vo voľnom lôžku čo zabraňuje poškodeniu kosačky. Ak kosačka narazí na nejaký predmet, nože sa otočia okolo vlastnej osi. Kedže nie su pevne prikrútené ku kosačke, nijako ju nepoškodia.  Počas kosenia sa nože opotrebujú a dochádza k otupeniu. Nože sa jednoducho vymenia pomocou odkrútenia skrutky a použijú nové. Nie je potrebný žiaden odborný servis na brúsenie nožov vy len jednoducho vymeníte starý nôž za nový a kosačka môže pokračovať v dokonalom reze trávy.  Nože sú súčasťou balenia kosačky.

Smiley face

Funkcie

Robotická kosačka Automower počas svojho dlhého pôsobenia na trhu prešiel mnohými zmenami. Spoločnosť Husqvarna pracovala na vývoji robotickej kosačky dlhé roky aby zaručila dokonalú starostlivosť o váš trávnik. Kosačky Automower sú vybavené špičkovou technológiou a mnohými funkciami aby pracovali na 100 percent, čím sa odlišujú od konkurencie.

Smiley face

GPS

Modely vybavené GPS predstavujú najväčšiu spoľahlivosť a dokonale pokrytie trávnika. Kosačka pomocou GPS si zmapuje záhradu a ukladá si do pamäte nie len tvar záhrady ale aj údaje o kosbe. Dôležité je že kosačka si presne mapuje miesto kosenia a odpor na nože. To všetko sa deje pravidelne a kosačka si sama vyhodnotí rast trávy a miesto rýchleho a pomalého rastu. Vďaka tejto funkcii sa vie vrátiť na miesta ktoré ešte nepokosila alebo miesta kde je najrýchlejší rast trávy a opakovane ich kosiť aby výsledok bol vždy dokonale pokosený a rovný trávnik.

AUTOMOWER CONNECT

Ovládajte a sledujte svoju kosačku bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Automower® Connect môžete komunikovať so svojou robotickou kosačkou odkiaľkoľvek. Ak sa vyskytne problém, kosačka vám to oznámi.

Pomocou tejto aplikácie môžete tiež prijímať informácie o aktuálnom stave kosačky a vysielať príkazy ktorýmiovládate vašu kosačku nech sa nachádzate kdekoľvek na svete. K ovládaniu a prenos informácii dochádza pomocou internetového prepojenia medzi kosačkou a vašim mobilným zariadim. Toto prepojenie je jedinečné.

Prostredníctvomaplikáciemôžete naprogramovať a nastaviť kosačku HusqvarnaAutomower® tak, aby pracovala, aj keď nie ste doma. Aplikácia zaisťuje tiež vzájomnú komunikáciu s vašou kosačkou, čo znamená, že ak sa vyskytne problém, vaša kosačka vás o ňom bude informovať. Taktiež AutomowerConnect pre posiela súradnice o svojej polohe na záhrade a kdekoľvek je. Je to 100 percentná ochrana pred krádežou pretože aj keď je kosačky vypnutá dokážete ju sledovať a zistiť kde sa nachádza.

Smiley face

ECO MOD

Husqvarna myslí na šetrenie energiami. Počas pracovnej doby kosačky všetko funguje ako má. Ak však kosačka dokončí svoj denný program zaparkuje a nabije sa nastáva šetrenie energií. Vďaka funkcii EKO MOC  sa kosačka sama vypne ak je plne nabitá a v nabíjacejstanici čaká na nasledujúci štart. Taktiež vypne aj odber nabíjacej stanice aby bola exektivnosť čo najvyššia. Týmto spôsobomAutomower odoberá len toľko elektrickej energie koľko potrebuje.

Smiley face

DETEKCIA ZÚŽENÝCH PRIECHODOV

Zabudovaný automatický mechanizmus umožňuje robotickej kosačke prechádzať zúžením priestorom. Ak Automower narazí na prekážku alebo na zúžený priestor, samostatne vyhodnotí situáciu.  Prekážku obíde a cez úzky priestor prejde opatrne a pokračuje v kosení. Pre robotickú kosačku tak nie je problém kosiť aj úzke trávnaté plochy alebo prechádzať zúženým priestorom aby dosiahla dokonalé výsledky.

Timer počasia

Táto funkcia umožňuje robotickej kosačke automaticky upravovať časy kosenia na základe toho, ako rýchlo tráva rastie. Keď je dobré počasie pre rast trávy, robotická kosačka kosí častejšie, a keď je rast trávy pomalší, robotická kosačka automaticky strávi na trávniku menej času.
Robotická kosačka nebude pracovať dlhšie, ako sa môže nakonfigurovať v nastaveniach časovača. Keď je aktivovaný časovač podľa počasia, robotická kosačka potrebuje čas, aby sa rozhodla, aký je optimálny čas kosenia pre danú pracovnú plochu. Z tohto dôvodu môže dosiahnutie optimálnych výsledkov kosenia trvať niekoľko dní.

Smiley face
Smiley face

OCHRANA PIN KODOM

Každá kosačka je chránená PIN kódom a rovnako ALARMOM. PIN kód chráni kosačku pred nevhodnou manipuláciou alebo ukradnutím. Alarm sa spustí automaticky pri nežiaducej manipulácii alebo pri opakovanom zadaní zlého PIN kódu. Táto funkcia znamená, že robotická kosačka bude vyžadovať PIN kód pri každom otvorení dvierok. Bez zadania správneho PIN kódu sa robotická kosačka nebude dať používať. PIN kód sa zadáva ľubovoľný, aký majiteľ uzná za vhodné. Pri viacnásobnom zlom zadaní PIN kódu sa kosačka zablokuje na určitý čas. Na opakovanom zlom PINkóde sa kosačka zablokuje úplné a je nutné zadať “PUK“ kód ktorý vie zistiť len autorizovaný predajca HUSQVARNA.

Inštalácia

Trávnatú plochu o ktorú sa bude kosačka pravidelne starať je potrebné vymedziť. Na toto vymedzenie sa používa ohraničujúci kábel ktorý tvorí jednu súvislú slučku okolo celej záhrady. Týmto káblom sa zabraňuje aby kosačka vošla tam kde si neprajete, napríklad kvetinový záhon, chodníky a podobne. Začiatok odvodového káblu vychádza z nabíjacej stanice a zároveň v nej končí. Nabíjaciu stanicu je potrebné umiestniť na záhrade tak aby kosačka mala dostatok miesta na parkovanie a tiež na výjazd pre začatie kosenia. Obvodom káblom sa taktiež zabráni aby kosačka narazila do stromčekov tým že sa okolo nich vytvorí malý obvod v zdialenosti asi 30cm. Takto je možné označiť aj plochy v strede záhrady alebo ostrovčeky väčšej veľkosti ktoré môžu poškodiť kosačku alebo ktoré nechcete kosiť. Takýmto spôsobom robotické kosačky Husqvarna Automower dokážu pokosiť záhradu až do rozlohy 5000m2.

Smiley face
Smiley face

Ak sa na záhrade nachádzajú plochy ktoré sú zložité a ťažko dostupné, na ich pokosenie, na rýchli a jednoduchý prístup sa používa NVAVADZCÍ KÁBEL. Tento kábel vedie z nabíjacej stanice na miesto kde je zložitý prístup. Znamená členitý terén úzky prechod a podobne. Vďaka tomuto káblu sa kosačka dostane priamo z nabíjacej stanice na miesto vami určené a rovnako naspať.  Ak sa kosačka nachádza na tomto mieste a potrebuje sa nabiť pomocou tohto navádzacieho kábla sa rýchlo a bez problémov vráti do nabíjacej stanice. Modely Automower obsahujú rozličný počet možnosti použitia navádzacích káblov. Môže byť 1 až 3 káble ktoré sa pri inštalácii dajú pripojiť do nabíjacej stanice v závislosti od modelu, ktoré dokonale pokryjú celú záhradu.

Spôsob inštalácie tých káblov je dvojaký. Buď to je inštalácia po povrchu, kde sa kábel pribíja umelohmotnými skobami do trávnika alebo je to profesionálna inštalácia Autorizovaného predajcu kde sa kábel zakopáva do zeme. Pri tejto inštalácii sa pracuje strojom ktorý vytvára presnú ryhu hlbokú približne 6cm a zároveň pokladá kábel do zeme. Takáto inštalácia zabraňuje poškodeniu kábla pretrhnutím, prerezanie vertikutáciou a čo je najlepšie nie je ho vidieť. Rovnako tieto káble komunikujú  s kosačkou aj pod rôznymi materiálmi. Zámková dlažba nie je problém. Ak potrebujete aby kosačka prechádzala po chodníku alebo ho dokonca kopírovala, kábel je možné uložiť popod zámkovú dlažbu, kameň,  do betónu a podobne.

Smiley face

Servis – Automower

Smiley face

Naša spoločnosť HSQ centrum sa dlhé roky venuje predaju, poradenstvu, inštalácií a servisu robotických kosačiek HusqvarnaAutomower. Od roku 2011 zbierame skúsenosti, čo z nás robí popredných odborníkov v tomto odvetví.

Každá záhrada je jedinečná, preto určenie správneho modelu a všetky potrebné informácie o spôsobe kosenia, inštalácia sa konzultujú  priamo u zákazníka na záhrade. Prioritou je poskytovať odborné poradenstvo, služby, servis a vybrať tu najlepšiu kosačku ktorá bude spĺňať všetky požiadavky zákazníka. Preto ku každému zákazníkovi pristupujeme osobitne a riešime všetky jeho predstavy a problémy. Kosačku vieme priamo prezentovať na záhrade a rovnako aj nainštalovať.

Inštaláciu, pokladanie kábla, robíme strojovo. To znamená že kábel je zakopaný približne 5 cm v pôde, čo zaručuje najväčšiu ochranu proti poškodeniu a taktiež z estetického hľadiska najlepšia voľba. Ak je potrebné kosačku navádzať chodníkmi, spevnenými plochami, všetky tieto problémy vieme riešiť .

Našim zákazníkom sa snažímeposkytnúť servis na najvyššej úrovni. Predpokladáme že ak ste si raz vybrali zveriť starostlivosť o váš trávnik do našich rúk, vkladáte do produktov Husqvarna svoju dôveru. Veríme že každý majiteľ si rýchlo zvykne na efektívnosť kosenia záhrady robotickou kosačkou. Preto všetky problémy, opravy riešime v čo najkratšom čase. Pri nutnej oprave, našim zákazníkom,  poskytujeme servisnú kosačku ktorá pracuje na vašom pozemku kým je vaša kosačka v servise. Touto službou tak vieme zaručiť vždy pokosený trávnik, aj keď je vaša kosačka práce neschopná.

Smiley face
Smiley face

Zimný servis je základnou časťou, čo sa starostlivosti týka. Pre robotické kosačky je dôležité aby počas zimy boli uschovane vyčistene a pripravené na novú sezónu. Naša firma sa venuje aj tomuto. Pre robotickú kosačku prídeme priamo na záhradu, nabíjacia stanica sa demontuje aby sa odložila do tepla a kosačka putuje k námdo servisu. Zimnáúdržbaznamená nie len kompletné vyčistenie a uskladnenie kosačiek. Počas práce sa dobíjajú batérie, mení tesnenie, mažú ložiská, čisti všetka elektromechanika, testujú sa motory a robí diagnostika. Na začiatku sezóny sa kosačka vráti zákazníkovi plne pripravená na prácu počas nasledujúceho roka.