Posted on

HUSQVARNA

Tradičná švédska značka Husqvarna začala svoju dráhu už v roku 1689. Od výroby zbraní, vďaka ktorým získala svoje slávne logo, cez šijacie a písacie stroje, motocykle, až po robotické kosačky a akumulátorové reťazové píly, sa spoločnosť Husqvarna Group stala najväčším svetovým výrobcom lesnej a záhradnej techniky na svete. Do Husqvarna Group patria okrem značky Husqvarna tiež značky McCulloch, Jonsered, Partner, Flymo a Gardena, ktorá je európskym lídrom v oblasti zavlažovacej techniky.

Symbol, ktorý je logom Husqvarny, sa vzťahuje k jej zbrojárskej histórií a zobrazuje hlaveň pušky z čelného pohľadu.

 

Prvá továreň Husqvarny fungovala ako zbrojársky závod, založil ju švédsky poľný maršal a inžinier  (10. októbra 1625 – 16. januára 1703).

Ten presvedčil švédskeho kráľa Karola XI. o dôležitosti založenie zbrojovky na výrobu vlastných pušiek. V roku 1820 mala Husqvarna približne 300 zamestnancov a pre ich deti nechali majitelia postaviť prvý z podnikových škôl na svete. V roku 1825 tvorilo firma už okolo 1000 zamestnancov. V roku 1867 došlo k privatizácii a vznikla spoločnosť Husqvarna Vapenfabriks Aktiebolag. Tá rozšírila rad vyrábaných produktov o lovecké zbrane a kuchynská pec. V roku 1872 začala firma vyrábať šijacie stroje a kuchynské zariadenia. Výrobu motocyklov spúšťa Husqvarna v roku 1903. V roku 1918 kupuje švédsku firmu Norrahammars Bruk a rozširuje výrobu o vykurovacie kotly a kosačky na trávu. V rokoch 1934-1949 sa začína spoločnosť vyrábať prvé elektrické sporáky, umývačky riadu a práčky. V roku 1959 spúšťa Husqvarna výrobu motorových píl a elektrických kosačiek na trávu. V roku 1968 predáva Husqvarna svoje produkty už v 20 krajinách. V 80. rokoch začína Husqvarna vyrábať vyžínače, fúkače lístia, ridery a záhradné traktory. V roku 1995 uvádza na trh prvý samohybnú kosačku na trávu na solárny pohon s názvom automower husqvarna. Dnes je Husqvarna Group najväčším svetovým výrobcom vonkajších produktov. Produkty Husqvarna Group sú predávané vo viac ako 100 krajinách.

Motorové píly

Husqvarna začala vyrábať motorové píly v roku 1959. O tri roky neskôr bol na trh uvedený model 70, ľahká motorová píla v dnešnom slova zmysle, ktorá ako prvá umožňovala vykonávať všetky typy lesnícke práce. V roku 1969 prišla Husqvarna s modelom 180, prvé motorovou pílou s integrovaným systémom tlmenia vibrácií. Od tej doby sú týmto systémom vybavené všetky motorové píly. V roku 1973 uviedla Husqvarna na trh model 140 s prvou automatickou reťazovou brzdou, ktorá znižuje riziko zranenia v prípade nekontrolovaného spätného vrhu. V roku 2011 Husqvarna predstavila svoju prvú pílu na akumulátorový pohon.

Automower Husqvarna

V roku 1995 uvádza Husqvarna ako prvá firma na trh robotickou akumulátorovú kosačku s názvom Automower. Stroj vynašiel Belgičan André Colens. Kosačka funguje na princípe mulčovanie a náhodného pohybu, kedy seká na priestore vymedzenom vodiacimi drôty, zašitím do trávy strojom na to určeným. Týmto spôsobom nezanecháva za sebou vyjazdené stopy, ktoré by boli u traktora s kosačkou viditeľné, a vytvára tak rovnomerne posekaný trávnik. Ak je v nízkom stave batérie, sama sa dopraví do stanice a nabije. Trávu dokáže kosiť aj do miernych svahov, a to až 45%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kosačky na trávu Husqvarna

Dokonale pokosený trávnik si vyžaduje kosačku, ktorá zvládne meniacu sa náročnosť a strmé svahy. Z tohto dôvodu ponúkame široký sortiment kosačiek na trávu s rôznymi spôsobmi kosenia, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Ponúkame aj kosačky s náhonom na všetky kolesá.

Menšia námaha znamená aj vyšší výkon. Husqvarna kosačky poskytujú skvelý výkon a vynikajúcu ergonómiu. Kosačky s vlastným pohonom výrazne znižujú námahu pri práci, pretože už nemusíte tlačiť kosačku pred sebou. Väčšina modelov je vybavená výškovo nastaviteľnou rukoväťou a držadlami s tlmením vibrácií. Kompaktná konštrukcia zaisťuje vynikajúcu ovládateľnosť okolo stromov a kríkov a sklopné rukoväte umožňujú ľahké skladovanie a prepravu. Robustná konštrukcia s prepracovanými detailmi zvyšuje odolnosť a uľahčuje údržbu.

Záhradné traktory Husqvarna

Riadenie máte pevne v rukách. Pretože rýchlosť a smer jazdy ovládate pedálmi, môžete mať obe ruky na volante a máte tak ovládanie traktora dokonale pod kontrolou. Tým je jazda pre vás pohodlnejšia a bezpečnejšia. A nezáleží na tom,      o aký typ trávnika sa staráte. Podľa potreby si vyberiete z troch rôznych systémov kosenia (zber,mulčovanie (BioClip) alebo vyhadzovanie).

Vďaka vynikajúcej manévrovacie schopnosti sa ľahko vyhnete stromom, kríkom či iným prekážkam, takže v ich okolí zostane len minimálna nedokosená plocha. Váš trávnik tak bude vždy dokonale pokosený.

Udržiavať záhradný traktor Husqvarna v dobrom stave je ľahké. Žacie nože možno rýchlo a bezpečne odmontovať a vymeniť bez použitia náradia. Vďaka ostrým nožom bude tiež váš trávnik zdravší. Vystužené práškovo lakované žacie ústrojenstvo poskytuje traktoru zvýšenú životnosť a odolnosť proti korózii. Stručne povedané, bude vám slúžiť dlho.

Počasie vás nezaskočí. S traktorom Husqvarna budete pripravení v predstihu na každú sezónu. Vďaka širokému výberu príslušenstva sú naše traktory univerzálne a užitočné po celý rok. Môžu byť vybavené prívesným vozíkom, snehovou radlicou, zametacou kefou a iným príslušenstvom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *